JUBIII !!! Så er udsigten vores – og tilbehøret er købt;-)
JUBIII !!! Så er udsigten vores – og tilbehøret er købt;-)
Endelig efter cirka et halvt år er huset og udsigten vores! Pyha, det har været en lang rejse, men nu er alt faldet å plads og vi er lykkelige. Vi glæder os totalt, overmeget til at gå i gang med renovering/istandsættelse af det eller meget fine hus på Bjerget. Ikke at det trænger voldsomt for alt er simpelthen S Å flot og pænt, men I ved hvordan det er når man køber ny bolig, ikke? Så vil man jo gerne sætte sit helt eget præg på stedet:-)
Tænk, den lille Skibshund skal bare sidde foran gelænderet og stornyde det hver eneste dag, mens vi er dernede – og det bliver vist oftere og oftere med tiden. Dog er vi bundet af gamle aftaler om sommerophold, så vi kan først komme rigtigt i gang med at gøre noget til September, men pyt med det, for nu er det V O R E S!!!
Som Rene jo er, så mener han jo ikke at v kan købe et hus i et dejligt, varmt land uden at have en behørig bil (her må gættes på mærke!!)så derfor er der også købt tilbehør, som er passende til huset. Han er en værre én, men det har jeg da ingenting imod og glæder mig til vi skal på road trip fra Herning til Algarrobo i den nye slæde;-) Det bliver sgu awesome – uhhhh, jeg glæder mig!!
8 Comments
Pingback:
Pingback:
Pingback:
Pingback:
Pingback:
Pingback:
Sisse
HVor er det fantastisk. Tillykke! Beholder I også Susie?
Jeg gætter på at bilen er Amerikansk.. Men kender ikke mærket.. Måske Chrysler? 🙂
Tina Nymann
Ja, indtil videre beholder vi Susie, men den er da til salg, hvis den rette køber viser sig….Men vi glæder os til endnu en fantastisk sommer ombord:-)
Bilen er tysk!!!!!